Ota yhteyttä ja kysy vaaleista

Vaalien järjestämisestä vastaa TEKin vaalilautakunta



VAALILAUTAKUNNAN KOKOONPANO 2016 - 2017

KOKOOMUS
Alari Kujala
alari.kujala@pp.inet.fi &
p. 0400 504 349

varajäsen: Elina Wanne
elina.wanne@rag.fi
p. 050 517 1171

SDP
Sami Lehtonen
sami.lehtonen@vtt.fi
sami.lehtonen@welho.com
p. 0400 530 744

varajäsen: Maria Luoma-aho
maria.luomaaho@gmail.com
p. 044 307 1077

iTYÖ
Jukka Tolvanen
jukka.tolvanen@fi.abb.com
p. 050 332 2897

varajäsen:Anu Vaari
anu.vaari@vtt.fi
p. 050 566 6629

TEKIN NUORET
Antti Castrén
antticastren@gmail.com
p. 050 599 7538

varajäsen:Pekka Leikas
pekka.leikas@iki.fi
p. 040 739 7360

YHTENÄINEN TEK JA TEEKKARIHENKI
Mikko Seppäläinen
mikko.seppalainen@gmail.com
p. 040 569 3932

varajäsen: Virpi Paavola
paavola@live.fi
p. 040 824 1825

KESKUSTA
Timo Huhtaluoma 
timo.huhtaluoma@ymparisto.fi
p. 040 506 4240

varajäsen: Markku Lämsä
markku.lamsa@tekes.fi
p. 040 501 5800

VIHREÄT
E. Juhani Tenhunen
e.juhani.tenhunen@gmail.com
p. 040 861 0723

varajäsen: Tuula Aaltola
tuula.aaltola@nokia.com
p. 040 725 5817

OPISKELIJAT
Tuomas Hirvonen
tuomas.hirvonen@student.tut.fi
p. 050 301 2800

ei varajäsentä

TFIFARNA
Nora Ilivitzky
nora.ilivitzky@gmail.com 
p. 040 743 4754

varajäsen: Annaleena Kokko
annaleena.kokko@vtt.fi
p. 040 536 3629

 

Vaalilautakunnan sihteeri    
Daniel Valtakari, TEK
daniel.valtakari@tek.fi
p. 040 772 0276  

Hallintosihteeri
Tuula Ruotsalainen, TEK
tuula.ruotsalainen@tek.fi  
p. 040 4823 400

 

Nykyiset valtuustoryhmät ja niiden yhteyshenkilöt

Vaaleihin liittyvissä kysymyksissä voit ottaa yhteyttä TEKin vaalineuvontaan Daniel Valtakariin osoitteella vaalit@tek.fi tai soittaa TEKin toimistoon puh. (09) 229 121